czerwiec

"Gra o cud nad Narwią - Forty 1920"

Zapraszamy gorąco mieszkańców gminy Piątnica, sąsiadów z Łomży i okolic oraz wszystkich miłośników gier plenerowych, do udziału w pierwszych!!! rozgrywkach gry terenowej z aplikacją mobilną i lokalizacją GPS pt. „Gra o cud nad Narwią – Forty 1920”. Akcja gry toczy się na terenie Piątnicy, a ściślej, na terenie FORTU III. Scenariusz gry pozwala wcielić się w polskiego żołnierza, bohaterskiego obrońcę Twierdzy Łomża, który podczas bitwy z bolszewikami otrzyma szereg zadań i rozkazów do wykonania. Jakich? Tego nie zdradzimy, to... „tajemnica wojskowa”. Jedynie co możemy powiedzieć to to, że na około 3-kilometrowej trasie, rozmieszczonych jest 60 checkpointów, w których... No właśnie, nic więcej. Ale zapewniamy zabawa będzie przednia, szczególnie dla drużyn rodzinnych, znajomych, przyjaciół, jaki dla indywidualnych uczestników.
„Gra o cud nad Narwią – Forty 1920”, jest jedną z atrakcji imprezy plenerowej pt. „FORToMANIA 2”, która odbędzie się 24 lipca 2022 r. na terenie FORTU III. Impreza rozpoczyna się o godz. 13:00 inscenizacją bitwy z 1920 r., a start mobilnej gry terenowej przewidziany jest na godz. 15:15 plac rekreacyjny przy Strzelnicy FORTY, Piątnica, ul. Stawiskowska 57.

Uwaga! Ważne! Do gry można przystąpić pojedynczo lub w drużynach (maksymalnie czteroosobowych). Obowiązują zapisy. Wiek uczestnika: powyżej 16 roku życia. Uczestnicy poniżej 16 roku życia, mogą za pisemną zgodą rodziców / opiekunów prawnych zostać członkiem drużyny, w której przynajmniej jeden uczestnik jest pełnoletni. By zagrać, potrzebny smartfon (wystarczy jeden na grupę) z aplikacją „Action Track” (do pobrania w Google Play i App Store). Zalecamy odpowiedni ubiór dostosowany do warunków pogodowych, wygodne, najlepiej trekingowe obuwie, butelkę wody i naładowaną baterię lub powerbank.

Zapisy będziemy przyjmować tylko na miejscu, w dniu wydarzenia (namiot organizatora).

I jeszcze ważna informacja. Nad grą pracowała 14 osobowa grupa młodzieży z gminy Piątnica. W trakcie pięciodniowych warsztatów, opanowali proces tworzenia mobilnej gry terenowej, wykorzystując odpowiednie narzędzia cyfrowe. Pod okiem trenera p. Wojciecha Kloca z firmy Good Games, pracowali również nad scenariuszem gry, trasą oraz materiałami graficznymi. W imieniu młodzieży jak i naszym jeszcze raz gorąco zachęcamy do „obrony” Twierdzy Łomża! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

PLIKI DO POBRANIA

Dzień dziecka w Olsztynie