O Teatrze słów kilka

Wczorajszy (13.02.2024 r.) spektakl teatralny w wykonaniu Teatru na Piątnicy pt. „Wujek, ciotka to najlepsza swatka” okazał się prawdziwym „walentynkowym” hitem! Komedia w której wystąpiło jedenastu aktorów amatorów, przyciągnęła do naszego Ośrodka znacznie większą publiczność, niż się spodziewaliśmy. Pomimo iż nie była to premiera, to zainteresowanie spektaklem było tak ogromne, że w błyskawicznym tempie zabrakło dla widzów przygotowanych miejsc siedzących. Nawet tzw. „dostawki” nie rozwiązały problemu, a część widzów obejrzało przedstawienie stojąc. Niestety, była też taka grupa osób, która z braku jakiegokolwiek miejsca musiała zrezygnować z uczestnictwa w wydarzeniu, co nas najbardziej ubolewa i za co ogromnie przepraszamy.
To, czego wczoraj byliśmy wszyscy świadkami, jest dowodem nie tylko na szybko rosnącą popularność „Teatru na Piątnicy”, ale też znaczącego zainteresowania kulturą wśród mieszkańców naszej gminy.
A co do samego wydarzenia, to obraz widowni oklaskującej na stojąco aktorów oraz reżysera spektaklu, niech będzie podsumowaniem tego wyjątkowego wydarzenia. Jeszcze do dziś wybrzmiewa nam aplauz jaki zgotowała artystom zebrana w naszym Ośrodku publiczność.
My również przyłączamy się do tych oklasków, wyrażając swój podziw dla ludzi, którzy z nieukrywaną radością dzielą się swą pasją i zamiłowaniem do sztuki teatralnej.

W spektaklu pt. „Wujek, ciotka – to najlepsza swatka” w reżyserii Bogdana Tomasza Rynkowskiego, wystąpili:

• Adam Jasiński – WIKTOR

• Barbara Redyk - CIOTKA ZOFIA

• Stanisław Chaberek - WUJ ZENON

• Piotr Zduńczyk - SŁUŻĄCY WOJCIECH

• Zuzanna Tomczyk - SŁUŻĄCA RÓŻA

• Halina Sakowska - PANNA ANNA

• Zofia Rybicka - PANNA BARBARA

• Małgorzata Tomczyk - PANNA CELINA

• Magdalena Białecka - PANNA ZYTA

• Elżbieta Kruszewska – WANDA

• Jakub Sadowski – LOKAJ

GRATULUJEMY!!!

Uwaga!
Oficjalnie możemy zakomunikować, że Teatr na Piątnicy pracuje już nad kolejną premierą!
Możemy zdradzić tylko tyle, iż będzie to również komedia!
Tym razem akcja rozgrywać będzie się … gdzieś daleko ... a raczej wysoko. Bardzo wysoko ;-)

Do zobaczenia!

O Teatrze słów kilka