Gromkie oklaski i entuzjastyczne komentarze po wczorajszym spektaklu „Wujek, ciotka – to najlepsza swatka”

Wczoraj tj. 10.10.2023 r. działający w naszym ośrodku Teatr na Piątnicy, już po raz drugi w swojej krótkiej historii, miał okazję wystąpić przed łomżyńską publicznością. To ile osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i przybyło do Hali Kultury, było zaskoczeniem nie tylko dla naszych aktorów. Spektakl oglądało ponad 150 widzów! Tak! Ponad 150 osób z Łomży i okolic przyszło obejrzeć spektakl w wykonaniu amatorskiego teatru z Piątnicy! I co należy podkreślić, z własnej woli, chęci, no... i może odrobiny ciekawości. Tak czy inaczej, ogromnie nas to cieszy.

O samym spektaklu, mówiliśmy już dużo, ważniejsze jest co mówili widzowie.

A mówili dobrze. Chwalili, podziwiali i pytali: gdzie i kiedy kolejne przedstawienie? Serce rośnie.

Jak wiadomo sukces ma wielu ojców, ale największe brawa (to jest też zdanie aktorów) należą się Panu Tomaszowi Bogdanowi Rynkowskiemu, opiekunowi grupy i reżyserowi wszystkich czterech spektakli wystawionych w czteroletniej historii Teatru na Piątnicy. Gratulujemy!

Gorące podziękowania składamy kierownikowi Hali Kultury p. Rafałowi Mikołajowi Krasuckiemu za okazaną nam przychylność i gościnność. Dziękujemy również p. Krzysztofowi Jodłowskiemu, za fachowe wsparcie techniczne tego wydarzenia oraz Paniom z obsługi za przygotowanie widowni i pomoc w aranżacji sceny.

W sztuce „Wujek, ciotka – to najlepsza swatka” wystąpili:

• Adam Jasiński

• Barbara Redyk

• Stanisław Chaberek

• Piotr Zduńczyk

• Zuzanna Tomczyk

• Halina Sakowska

• Zofia Rybicka

• Małgorzata Tomczyk

• Magdalena Białecka

Reżyseria:
Tomasz Bogdan Rynkowski