Wizyta studyjna na Zamku Sarny

Instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy nieustannie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności aby móc jak najlepiej wykonywać swoją misję szerzenia i promocji kultury w Gminie Piątnica.

Tym razem nasze dwie panie instruktor wzięły udział w wizycie studyjnej w Zamku Sarny w Ścinawce Górnej realizowanej w ramach projektu Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku pn „PRZYSTAŃ lokalnie”.

Celem wyjazdu było przybliżenie uczestnikom „miejsc nieoczywistych”, w których realizowane są różnorodne przedsięwzięcia artystyczne i kulturalne z wykorzystaniem materialnego i niematerialnego dziedzictwa lokalnego. Ponadto uczestnicy wyjazdu wzięli udział w wielu warsztatach mających na celu zwiększenie ich wiedzy nt. działań kulturalnych włączających lokalne społeczności oraz poznali, a nawet przetestowali flagowe działania artystyczne i edukacyjne będące w ofercie w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Wizyta studyjna na Zamku Sarny