„Warszawa da się lubić” - koncert „Mazowsza”

„Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!”– szwajcarski dziennik „Gazette de Lausanne” o „Mazowszu”.

Zapraszamy mieszkańców gminy Piątnica do wspólnego wyjazdu na wyjątkowy koncert pt. „Warszawa da się lubić” w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

28 listopada 2022 r. godz. 19:00, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie.

Koszt wyjazdu: 120 zł!!! Cena zawiera bilet wstępu oraz przejazd autokarem. Wyjazd z Piątnicy o godz.16:00
Uwaga! Zapisy przyjmujemy do 13.09.2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

Wpłaty można dokonać na miejscu lub poprzez bankowość elektroniczną.
W tytule przelewu prosimy podać: imię i nazwisko zamawiającego, nazwę wydarzenia oraz ilość opłacanych biletów,
np.:

„Jan Kowalski
Wyjazd na koncert Mazowsza, x2”

Kwota przelewu: 240,00 zł

Nr rachunku bankowego Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy:
HEXABANK Spółdzielczy 80 8762 0009 0000 0228 2000 001

Uwaga!
Z uwagi na brak możliwości zwrotu kosztów wykupionego wyjazdu, prosimy o przemyślaną decyzję dot. uczestnictwa w wydarzeniu.
W przypadku zdarzeń losowych uniemożliwiających wyjazd, prosimy o przekazanie swojego miejsca wybranej osobie i poinformowaniu nas o tym zdarzeniu.

Zapraszamy!

W sercu stolicy „Mazowsze” zaprezentuje najpiękniejsze piosenki i choreografie, którymi od lat wyraża swoje przywiązanie i miłość do Warszawy. Zespół niemal od początku swojego istnienia był związany ze stolicą. Była ona również ukochanym miejscem założycieli zespołu Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, którzy do końca swoich dni mieszkali w Warszawie. Podczas zagranicznych tras koncertowych zespół organizował zbiórki pieniędzy na odbudowę Zamku Królewskiego i zniszczonego wojną miasta. W tym czasie powstawały także piosenki o Warszawie, które Tadeusz Sygietyński komponował ze szczególnym zaangażowaniem. Podczas koncertu zobaczymy część tego ogromnego artystycznego dorobku, którym nie może się pochwalić żaden inny zespół w Polsce. Piękna muzyczna opowieść o stolicy ubogacona będzie wspaniałymi choreografiami, w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego.

Źrodło:mazowsze.waw.pl