Adam Snopek Show Przy Fortepianie w programie „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło”.
miejsce: GOK Piątnica, ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna

Warsztaty plastyczne w Drozdowie

W minioną sobotę tj. 9 września 2018 r. w sali Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie, odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych warsztatów plastycznych. Tematem spotkania było zdobienie koszulek wg. własnego projektu. W warsztatach uczestniczyło 20 osób: dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz dorośli.
Przed przystąpieniem do prac, uczestnicy przygotowali stanowiska pracy, zapoznali się z techniką nakładania farb na materiał oraz poznali narzędzia niezbędne do wykonania ozdób.
Po krótkim przeszkoleniu, przystąpili do tworzenia szablonów, które po umieszczeniu na koszulce pozwalały uzyskać oryginalne wzory. Ozdabianie koszulek farbą, zabrało uczestnikom najwięcej czasu. Prace wykonywane były w sposób niezwykle staranny, gdyż każdy był świadomy tego, iż jeden niepotrzebny ruch ręki, może zepsuć zamierzony efekt. Lecz dzięki czujności p. Izabeli Cierpikowskiej - artystki plastyk prowadzącej zajęcia, wszystkie zdobienia na koszulkach wyglądają rewelacyjnie.

Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu „Oni tu żyli, my tu jesteśmy – nie zapominamy” realizowanego przez nasz Ośrodek w Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie.

Warsztaty plastyczne w Drozdowie