PIOSENKI Z DOBRYM TEKSTEM – RECITAL KATARZYNY ŻAK

14 października br. zainaugurowaliśmy cykl otwartych spotkań z cenionymi i lubianymi osobami znanymi ze scen teatralnych, muzycznych, ekranów telewizyjnych, czy też (takie czasy) ekranów komputerowych.
Na pierwsze spotkanie, z niezwykle popularną i przesympatyczną aktorką, które odbyło się w minioną sobotę (2017-10-14) rozdaliśmy 140 darmowych zaproszeń. Tylu widzów mogliśmy gościć na naszej sali.
Recital Katarzyny Żak pt. „Piosenki z dobrym tekstem”, bardziej przypominał prywatne spotkanie artystki z widzem. Opowieści z życia zawodowego, anegdoty z planów filmowych, a nawet trochę prywatnych historii przeplatane piosenkami z tekstami m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Poniedzielskiego, stworzyły wyjątkowo luźną, wręcz kameralną atmosferę. Oj, warto było przyjść i wsłuchać się w niezwykłe aranżacje znanych przebojów wykonane przez Panią Katarzynę. Spośród wielu tytułów wymieńmy takie jak: „Okularnicy”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Na całych jeziorach ty” . Z pewnością te dwugodzinne spotkanie zostanie u widzów w pamięci na bardzo długo. Miło będzie wspominać ten wieczór.
Ale to nie „nasza” artystka zamknęła swój recital. Zrobili to widzowie, którzy pod koniec spotkania, z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin, odśpiewali Pani Kasi gromkie „Sto lat”. Kwiaty wręczył obecny na sali gospodarz Gminy Piątnica - Pan Krzysztof Kozicki.
Wierzymy, że zaproponowana forma spotkań z osobowościami świata kultury będzie wzbudzała zainteresowanie wśród mieszkańców naszej gminy, co pozwoli nam kontynuować rozpoczęty cykl.

Dziękujemy:
Teatrowi Lalki i Aktora w Łomży za udostępnienie scenografii, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Piątnicy za udostępnienie krzeseł oraz Panu Zbigniewowi Biernackiemu - Dyrektorowi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie za wykonanie fotorelacji z recitalu.

PIOSENKI Z DOBRYM TEKSTEM – RECITAL KATARZYNY ŻAK