czerwiec

"Na obrzeżach świata - w centrum życia" spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

"Na  obrzeżach świata - w centrum życia" spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

Zapraszamy gorąco na spotkanie z niezwykłym człowiekiem, podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą - Mariuszem Kurcem - absolwentem religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Będzie to wyjątkowa okazja, by poznać człowieka, który swoją pasją i wiedzą odkrywa przed słuchaczami fascynujące historie z najodleglejszych zakątków świata połączone z pokazem autorskich filmów. Nie zabraknie też ciekawych tematów dotyczących nie tylko sensu egzystencji, kultury, ale i podróżniczych marzeń i co ważne, sposobów na ich realizację.

Mariusz Kurc
„W dzieciństwie doświadczył trudów życia w patologicznym środowisku, problemów rodzinnych, szkolnych i społecznych. Jednak dzięki sile woli i determinacji znalazł rozwiązanie - wyruszył w podróż, korzystając z autostopu i gościnności napotkanych osób. Podczas ponad trzydziestu lat wędrówek w drodze ku wiedzy zdobył doświadczenia, które pozwalają mu motywować innych do zmiany swego życia. Niegdyś - nieuk, kombinator i malkontent, dziś - silny, wykształcony, zdeterminowany. Z zaangażowaniem pokazuje piękno oraz różnorodność świata, kultur i religii, a przede wszystkim mieszkańców wielu krajów w ich zwyczajnym otoczeniu. Poruszając się jakoby na obrzeżach świata, tak naprawdę znajduje się w samym centrum życia.”

12 kwietnia 2024 r. godz. 18:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.

Wstęp wolny!

Zapraszamy.