czerwiec

I Turniej Gry o Drozdowie

W minioną sobotę mimo niesprzyjającej aury za oknem przeprowadziliśmy podsumowanie projektu ,,Drozdowo w grze - gra w Drozdowie ", które odbywało się w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim realizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021.
Całe wydarzenie odbyło się w sali Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie, gdzie przeprowadziliśmy mini turniej gry o Drozdowie.

W wyniku rozegranych partii gry wyłoniliśmy pięciu zwycięzców, którym zostały wręczone nagrody i dyplomy.

Oprócz zaciętej rywalizacji przy planszach do gry uczestnicy wydarzenia mieli również okazję poznać wybrane Drozdowskie legendy i opowiadania, które w niezwykły sposób zostały przedstawione przez pana Marcina Rydzewskiego – autora książki „O Rogatej Gwieździe i nie tylko”.

Pani Teresa Grużewska z kolei wprowadziła obecnych na sali uczestników w świat ziół występujących na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi oraz ich leczniczego zastosowania.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Piątnica za uatrakcyjnienie wydarzenia watą cukrową oraz popcornem, z którego bardzo się cieszyła szczególnie młodsza część widowni turnieju.
Duże podziękowania kierujemy również do komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie za udostępnienie sali, w której przeprowadziliśmy podsumowanie projektu.

I Turniej Gry o Drozdowie

Dzień dziecka w Olsztynie