Adam Snopek Show Przy Fortepianie w programie „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło”.
miejsce: GOK Piątnica, ul. Szkolna 25, 18-421 Piątnica Poduchowna

Miejsca znane a niepoznane

To, jak bardzo trafiliśmy z tytułem wczorajszej wycieczki „Miejsca znane a niepoznane” z realizowanego projektu „Bliżej kultury - bliżej siebie”, dowiedzieliśmy się już na jej początku, tuż po wyjściu z autokaru w Tykocinie.
Nasz przewodnik - Pan Adam Rudawski, z wielką pasją dzieląc się swoją wiedzą namalował uczestnikom niezwykły obraz tego historycznego miasta. Wiele opowiedzianych historii i faktów związanych z powstaniem i rozwojem Tykocina, rysowało zdziwienie na twarzach słuchaczy. Nie będziemy powtarzać tych opowieści, za to gorąco zachęcamy do zapoznania się na miejscu z historią miasta oddalonego od nas zaledwie 47 km.
Kolejną atrakcją było zapoznanie się z eksponatami Muzeum Wojska w Białymstoku. Choć wystawa stała wzbudziła duże zainteresowanie, szczególnie wśród panów, to jednak wystawa czasowa na długo zostanie zapamiętana przez uczestników wycieczki. Chodzi o udostępnione „Listy z czasu wojny”, które w tym czasie były jedyną formą przekazu informacji. Ekspozycja bardzo emocjonująca i poruszająca.
Przed kolejną porcją wrażeń zawitaliśmy na ciepły posiłek do restauracji „Savoy”. Po obiedzie, udało się jeszcze wygospodarować trochę czasu na spacer po znajdującym się w pobliżu Ogrodzie Branickich. Kwadrans przed godz. 18:00 czekaliśmy już na widowni Opery i Filharmonii Podlaskiej na pierwszy akt najnowszego musicalu pt. „Doktor Żywago”. Wszystko to, co słyszeliśmy na temat tej produkcji w 100 procentach potwierdziło się. Jak najbardziej polecamy. 2,5 godziny wielkiego widowiska.
Trochę zmęczeni, lecz z wielkim bagażem wrażeń, w okolicach godziny 23:00 wróciliśmy do Piątnicy.

Był to długi lecz niezapomniany dzień.

Miejsca znane a niepoznane