PLANOWANIE I SPRAWOZDAWCZOŚĆ

Rok 2016

Sprawozdanie

z działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy

i Świetlic Wiejskich za rok 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy prowadzi działalność w zakresie upowszechniania kultury na podstawie Statutu Gminnego Ośrodka Kultury nadanego uchwałą Rady Gminy Piątnica.

Misją Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej, szeroko pojęta edukacja kulturalna oraz działania na rzecz wspólnoty świadomie uczestniczącej i współtworzącej swoją małą ojczyznę.

Wizja Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy:

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy będzie animował działania kulturalno-społeczne, integrował społeczność lokalną, zapewniał różnorodne formy spędzania wolnego czasu oraz wszechstronnie edukował do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dzięki temu stanie się centrum kulturalnym Gminy Piątnica, w którym będzie pracował aktywny, kompetentny i kreatywny zespół ludzi, oparty na następujących zasadach kluczowych: szczerości, dialogu, aktywności i realizmie. Sam budynek będzie nowoczesny, wielofunkcyjny i pozbawiony barier dla osób niepełnosprawnych. Będziemy otwarci na wymianę doświadczeń i współpracę w oparciu o dobry przepływ informacji oraz skuteczną promocję naszych działań, finansowanych również ze środków zewnętrznych.

Do podstawowych zadań ośrodka należy w szczególności:

  • edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę,

  • tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowanie wiedzą i sztuką,

  • tworzenie warunków dla rozwoju folkloru, a także rękodzieła ludowego i artystycznego,

  • rozpowszechnianie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb i zainteresowań kulturalnych, rekreacyjno – sportowych społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

I. Sieć i baza placówek kultury.

Upowszechnianiem kultury w gminie Piątnica zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury i dwie świetlice wiejskie: w Drozdowie i Murawach.

  1. Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy działa na powierzchni 197 m2. Posiada salę wielofunkcyjną oraz pomieszczenia: biurowe, kuchenne, salę zajęć zespołów. W wymienionych salach w 2016 roku prowadzona była statutowa działalność GOK, a także udostępniane były one na różnego rodzaju spotkania, zebrania, narady, konferencje, szkolenia rolnicze, sesje RG oraz pokazy i kiermasze. Ponadto pomieszczenia GOK oraz Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie wynajmowano na uroczystości rodzinne i towarzyskie oraz spotkania reklamowe różnych firm handlowych. GOK od wielu lat boryka się z problemami lokalowymi, brakiem pomieszczeń magazynowych, biurowych, szatni oraz specjalistycznych pomieszczeń do pracy z dziećmi, co w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie i zaspokajanie wszystkich potrzeb społeczności lokalnej oraz uniemożliwia gromadzenie i przechowywanie nowego oraz posiadanego już mienia. Nie ma również możliwości spełnienia wymogów narzuconych przez ustawodawców dotyczących np. organizacji składnicy akt.

  1. W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy w 2016 roku zatrudnione były 2 osoby w pełnym wymiarze czasu pracy: dyrektor oraz instruktor. Od listopada zatrudniony został z Urzędu Pracy na podstawie prac publicznych instruktor do prowadzenia zajęć tanecznych na okres 9 miesięcy, co w znacznym stopniu przyczyniło się do poprawy funkcjonowania placówki.

    Od października pomieszczenia GOK sprząta osoba zatrudniona. Na 1/8 etatu zatrudniony jest również pracownik pełniący obowiązki głównego księgowego, a na podstawie umowy zlecenia zatrudniony jest instruktor prowadzący zajęcia wokalne z Zespołem Seniorów „Piątniczanie”, a od października 2016 r. zatrudniony jest instruktor prowadzący zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą.

    Również na podstawie umowy zlecenia zatrudniona była osoba sprzątająca pomieszczenia GOK.

  2. Świetlice Wiejskie w Drozdowie i Murawach posiadają dwa pomieszczenia: salę główną i biurową. Nie są wyposażone w ogrzewanie CO, posiadają ogrzewanie konwektorowe. Zatrudnione tam panie pracowały w wymiarze 3/4 etatu od środy do niedzieli w godz. od 1500 do 2100 , mając w obowiązkach również sprzątanie pomieszczeń placówek.

    Wszystkie pierwsze niedziele miesiąca są dniami wolnymi dla pracowników.

    W placówkach prowadzone były stałe formy pracy tj. zajęcia plastyczne i tenisa stołowego oraz w Drozdowie zajęcia nauki gry na instrumentach. Odbywają się także codzienne zajęcia świetlicowe wg upodobań dzieci, jak również doraźne imprezy okolicznościowe i towarzyskie (organizowane samodzielnie lub wspólnie z GOK) np. wycieczki krajoznawcze, dni matki, dziecka, mikołajki, andrzejki, zabawy plenerowe, wystawki prac plastycznych oraz akcje „Ferie zimowe”). Oprócz tego w świetlicach organizowane były szkolenia, zebrania, narady (rolnicze, sołeckie, OSP). Świetlice posiadają po dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy miejscowości.

    - Świetlica Wiejska w Murawach zorganizowała coroczną imprezę wyjazdową dla dzieci pn. „Bulwa” czyli święto pieczonego ziemniaka, tym razem w Gospodarstwie Agroturystycznym „Dzika Jabłoń” w Rogienicach Wielkich dnia 15.10., z przejażdżką wozem taborowym oraz ogniskiem z kiełbaskami, pieczeniem ziemniaków oraz licznymi grami i zabawami z nagrodami, w której uczestniczyło 45 osób z Drozdowa, Muraw, Kalinowa i Piątnicy.

    - Świetlica Wiejska w Drozdowie zorganizowała dla mieszkańców i dzieci:

  • „Wieczór Kabaretowy” z okazji Dnia Kobiet w dniu 06.03. w trakcie którego wystąpił Kabaret Kolneńskie Dziewczyny z Plusem – występ obejrzało około 30 osób,

  • „Pożegnanie wakacji” - coroczną imprezę plenerową dnia 27.08. z interaktywną zabawą dla dzieci z Drozdowa i Muraw prowadzoną przez agencję „Świat Bajek” z licznymi konkursami z drobnymi nagrodami, zabawami, zakończonymi kiełbaskami z grilla – w imprezie uczestniczyło 34 dzieci,

  • warsztaty ozdób świątecznych, zarówno wielkanocnych jak i bożonarodzeniowych z udziałem łącznie – 25 osób

  1. GOK jest koordynatorem działalności świetlic, wspiera instruktażowo i merytorycznie. W tym celu raz w miesiącu organizowane są narady robocze o różnorodnej tematyce:

  • podejmowanie wspólnych inicjatyw i planowanie wspólnej działalności;

  • praca na rzecz dzieci, młodzieży i ludzi starszych;

  • instruktaże dotyczące organizacji imprez;

  • analizy planów pracy i ocena ich realizacji;

  • sprawy finansowe;

  • sprawy administracyjno – organizacyjne i pracownicze.

  1. W ramach działalności GOK prowadzona jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży z terenu całej gminy na zasadzie uczestnictwa w kołach zainteresowań oraz imprezach kulturalnych organizowanych przez GOK cyklicznie, bądź też okolicznościowo: konkursy plastyczne, recytatorskie, wokalne, turnieje szachowe i tenisa stołowego, wernisaże, wycieczki krajoznawcze i rekreacyjne, imprezy plenerowe, przedstawienia teatralne dla dzieci itp. Ponadto, każdego dnia, każda placówka pełniła funkcję opiekuńczo – wychowawczą prowadząc zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży.

Ważną rolę pełni również ośrodek w organizacji czasu wolnego ludziom starszym, proponując im uczestnictwo w organizowanych cotygodniowo zajęciach Zespołu Seniorów „Piątniczanie”, jak również w innego rodzaju wydarzeniach, tj. spotkania wielkanocne, wigilijne, spektakle teatralne, koncerty oraz wyjazdy plenerowe, wycieczki i wieczorki taneczne oraz wyjazdy na konkursy, festiwale oraz na zaproszenia zaprzyjaźnionych ośrodków na wymiany doświadczeń kulturalnych.

  1. Działalność GOK ma na celu kształtowanie osobowości dzieci i młodzieży, przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, ujawnianie i rozwijanie uzdolnień w amatorskim ruchu artystycznym, budzenie zainteresowań kulturotwórczych, wdrażanie do kultywowania tradycji oraz kulturalnego spędzania czasu wolnego pozbawionego wszelkiego rodzaju używek. Stałą troską jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywających w placówce, a także kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

II. Działalność kulturalno – wychowawcza i artystyczna.

Działalność ośrodka można podzielić na kilka podstawowych kierunków:

  • edukacyjno – wychowawczy - uczestnictwo dzieci i młodzieży w stałych formach pracy GOK,

  • prezentacyjny – wyszukiwanie talentów poprzez organizację konkursów, turniejów, przeglądów, wystaw na różnych szczeblach i prezentowanie dorobku artystycznego na zewnątrz,

  • artystyczny - proponowanie sposobów spędzania czasu wolnego mieszkańcom gminy poprzez organizację ciekawych spotkań, występów artystycznych i towarzyskich,

  • organizacyjno – administracyjny – dokonywanie wszelkich czynności z zakresu obsługi administracyjnej placówki (kadry, księgowość, zarządzanie, wszelka dokumentacja, dokonywanie wszelakich zakupów do placówek, przygotowywanie lub wynajmowanie sali na różnego rodzaju występy gościnne z innych placówek, seminaria, zebrania, narady, wynajmy itp.)

  1. Stałe formy pracy kulturalno – wychowawczej:

  • zajęcia rytmiczno - taneczne

  • zajęcia teatralne

  • zajęcia wokalne

  • Zespół Seniorów „Piątniczanie”,

  • nauka gry na instrumentach muzycznych (gitara, keyboard)

  • zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży,

  • Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD

  1. Działalność oświatowa: - 35 form, 1 616 uczestników,

  • Sesje Rady Gminy,

  • zebrania, seminaria, szkolenia, narady różnych grup zawodowych i społecznych,

  • prelekcje, pokazy dla mieszkańców gminy na różne tematy,

  1. Imprezy artystyczne z udziałem zespołów zawodowych , 4 - obejrzało ok. 530 widzów,

        • 26.01. - „Pchła Szachrajka” - spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART'RE z Krakowa,

  • 01.03. - pokaz iluzjonisty Karol Sanetti podczas rozdania nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Świat w przyszłości”,

  • 07.06. - „Jacek i Placek” - spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART'RE z Krakowa

  • 26.06. - koncerty zespołów: rockowego „VenaValley” z Częstochowy, discopolowych „Masters” i „Novator” podczas imprezy plenerowej „Piknik, party, Piątnica II”

  1. Imprezy artystyczne (w tym udział w imprezach organizowanych przez inne podmioty) - 15 z udziałem ok. 1.700 uczestników:

  • 06.01. – koncert Zespołu Śpiewaczego Seniorów „Piątniczanie” w Kościele Parafialnym w Piątnicy z okazji Święta Trzech Króli,

  • przedstawienie teatralne

  • 08.03. - koncert pn. „Być kobietą” Agnieszki Żemek - Pawczyńskiej i Grzegorza Sekmistrza z okazji Dnia Kobiet,

  • 19.03. - Spotkanie Wielkanocne seniorów - występ Zespołu Śpiewaczego Seniorów „Piątniczanie” (wspólne życzenia, poczęstunek, śpiew),

  • 30.03. - Koncert Zespołu Seniorów „Piątniczanie” w Klubie Seniora w Łomży

  • 29.04. - Koncert Pieśni Patriotycznych Zespołu Seniorów „Piątniczanie” w Szkole Podstawowej w Chludniach

  • 24.05. - „Dzień matki” - występy artystyczne dzieci i młodzieży uczestniczących w kołach zainteresowań GOK, program kabaretowy „TV na wesoło” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej TPD oraz przedstawienie teatralne pt. „Karnawał w Soplicowie” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży

  • 26.06. - „Piknik Party Piątnica”- impreza plenerowa zorganizowana wspólnie z Klubem Sportowym „Forty Piątnica” i Urzędem Gminy Piątnica – podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom „I - go biegu z butelką mleka”, atrakcje dla dzieci oraz koncerty zespołów „Vena Valley”, „Novator”, „Masters” oraz „Damis”,

  • 29.10. - „Muzyczny Dzień Seniora” - koncerty zespołów „Reczańka” i „Barwianka” zaproszonych z Zabłudowa oraz Zespołu Seniorów „Piątniczanie”,

  • 13.11. - podsumowanie projektu realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn.”Tradycje szlacheckie mojego dziadka” - koncert pieśni i tańców ziemi łomżyńskiej w wykonaniu młodzieży z Bursy nr 1 w Łomży, Projektu Artystycznego Meandry oraz Zespołu Seniorów Piątniczanie.

  • 03.12. - „Mikołajki na ludowo” - warsztaty dla dzieci (nauka tańców, przyśpiewek kurpiowskich, wykonywanie wycinanek oraz zapoznanie ze strojami kurpiowskimi – współorganizator Projekt Artystyczny Meandry oraz Firma GASPOL (sponsor upominków),

  • 10.12. - Warsztaty ozdób choinkowych dla mieszkańców gminy – współorganizator Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica,

  • 18.12. - Spotkanie Wigilijne Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Piątnica,

  • 20.12. - Spotkanie Wigilijne dzieci ze Środowiskowej Świetlicy TPD działającej przy GOK w Piątnicy - program bożonarodzeniowy w wykonaniu dzieci ze świetlicy, paczki świąteczne.

  • 17.12. - Spotkanie Wigilijne emerytów i rencistów – występ Zespołu Śpiewaczego Seniorów „Piątniczanie” - wspólne życzenia, kolędowanie i poczęstunek.

  1. Wystawy – 3

  • styczeń – luty – wystawa fotograficzna „My Piątniczanie” - zorganizowana na X – lecie Zespołu Seniorów „Piątniczanie”,

  • marzec – grudzień – pokonkursowa wystawa prac plastycznych Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Świat w przyszłości”,

  • luty – wystawa „Jak powstają gliniane anioły” ukazująca proces powstawania glinianych aniołów wykonywanych przez wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Marianowa

  1. Konkursy, turnieje – 7 z udziałem około 390 uczestników

    • 01.03. - Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn.„Świat w przyszłości, otwarcie wystawy pokonkursowej - wręczenie nagród laureatom – ilość prac złożonych – 209, nagrodzonych – 16, liczba osób uczestniczących w podsumowaniu – 80,

    • 07.04. - gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych pt. „Baje, bajki, bajeczki” - udział wzięło 31 dzieci,

    • 21.04. – powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego pt. „Baje, bajki, bajeczki...” - udział wzięło 30 dzieci,

    • 24.04. - Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę – organizator LZS – około 50 uczestników

    • 20.10. – XXI Nadnarwiański Konkurs Piosenki – Piątnica'2016 (zasięg powiatowy) - udział wzięło 46 uczestników,

    • 28.10. - Koncert Galowy laureatów XXI Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki – uroczyste wręczenie nagród

    • 26.11. - udział laureatki w XXIV Giełdzie Piosenki organizowanej przez ROK Łomża– zdobywczyni I miejsca w XXI Nadnarwiańskim Konkursie Piosenki – wychowanki grupy wokalnej GOK Piątnica

  1. Działalność rozrywkowo – wypoczynkowa, turystyczna i sportowo - rekreacyjna – 21 form z udziałem ok. 1.160 osób:

Cykl imprez dla dzieci i młodzieży zorganizowanych w okresie ferii zimowych (25.01. 05.02.):

  • zajęcia świetlicowe (gry stolikowe, multimedialne, tenis stołowy, zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne)

  • zajęcia kulinarne- pieczenie pizzy – 27.01., pieczenie ciasta (sernik, jabłecznik) - 04.02.

  • wyjazd do Parku Wodnego w Łomży – 27.01. i 04.02.

  • zabawy sportowe na Hali w Piątnicy – 26.01.

  • spotkanie dzieci z przedstawicielami służb mundurowych, prelekcja na temat bezpiecznego zachowania się w trakcie ferii zimowych oraz zapoznanie się z zawodem policjanta – 28.01.

  • wyjazd do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego w Drozdowie – lekcja przyrodnicza, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy na wolnym powietrzu – 29.01.

  • wycieczka do Białegostoku – lodowisko, zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, kino – film „Odlotowa przygoda” - 02.02.

  • zabawy taneczne i karaoke – gry na PS3 – 25.01., 05.02.

  • „Bal Maskowy” - podsumowanie ferii zimowych, rozdanie upominków i pamiątkowych portretów - 05.02.

Pozostałe ciekawsze imprezy: .

  • 11.02. - wymiana doświadczeń kulturalnych - spotkanie w Restauracji „Swojskie Jadło” Zespołu Seniorów „Piątniczanie” z seniorami z Łomży na zaproszenie Klubu Seniora w Łomży

  • 14.02. - Walentynkowy wieczorek taneczny

  • 29.03. - współorganizacja turnieju charytatywnego piłki nożnej na hali sportowej pn.„Gramy dla Kubusia”

  • 26.04. - program kabaretowy dla mieszkańców gminy – organizator Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica

  • 30.05. - wycieczka z okazji Dnia Dziecka do Parku Rozrywki „Mazurolandia” k. Gierłoży – ognisko z kiełbaskami, rejs statkiem z Giżycka do Szymonki.

  • 24.06. - „Powitanie wakacji” - spotkanie dla dzieci z przedstawicielami służb mundurowych oraz dyrektorem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego – pogadanka na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w czasie wakacji oraz mini konkursy tematyczne.

  • lipiec, sierpień – „Wakacje z qulturką” cykl zajęć świetlicowych zorganizowanych dla dzieci i młodzieży (gra w tenis stołowy, gry stolikowe i multimedialne, projekcje filmów, zabawa w karaoke, zabawy plastyczne, plenerowe, zajęcia fotograficzne itp.)

  • udział seniorów z Piątnicy w wycieczce do Gdańska zorganizowanej przez MGOK w Nowogrodzie

  1. Inne formy działalności

    - wynajmy pomieszczeń GOK na uroczystości rodzinne, pokazy handlowe artykułów dla mieszkańców, szkolenia,

    - zajęcia dla dzieci pn. „Z kulturą na Ty” - zapoznawanie dzieci z z działalnością ośrodka kultury (pogadanka, oglądanie wystawy pokonkursowej, zabawy, mini konkursy itp.)

    - organizacja wieczorków tanecznych dla najstarszej grupy mieszkańców gminy

    - badania mammograficzne dla kobiet z terenu gminy Piątnica – MAMMOBUS – 25.05.

    - nagłaśnianie oraz fotorelacja imprez zewnętrznych

    - uczestnictwo dyrektora i pracowników w różnych formach szkoleniowych, reprezentacja ośrodka podczas różnych uroczystości organizowanych przez podmioty zewnętrzne,

    - półkolonie zorganizowane przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy 8 -13.08.

    - udostępnianie sali zewnętrznym podmiotom na przeprowadzanie prób, zajęć o charakterze kulturalnym,

  1. Sprawy administracyjno – organizacyjne.

W minionym roku nie przeprowadzano żadnych większych prac remontowych, poza wymianą drzwi wejściowych do budynku, wymianą sanitariatów oraz niezbędnymi naprawami w GOK i świetlicach, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcia konkursowe projektów zgłoszonych przez Urząd Gminy Piątnica dotyczący rozbudowy budynku Gminnego Ośrodka Kultury z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

W minionym roku Ośrodek doposażono w nowy sprzęt zakupiony w ramach środków funduszu sołeckiego wsi Piątnica Poduchowna na kwotę 7.960,99 zł m.in. komputer, powermikser, drukarkę, statywy, reflektory i małe akcesoria komputerowe oraz wymieniono blaty stołów i zakupiono szafy do przechowywania sprzętu. Do Świetlicy Wiejskiej w Murawach został zakupiony komputer również z funduszu sołeckiego, który zastąpił wieloletni zużyty już sprzęt.

Zajmowano się również monitorowaniem, gromadzeniem i opracowywaniem dokumentacji niezbędnej do składania projektów ministerialnych oraz różnych fundacji, przeprowadzono szereg spotkań konsultacyjnych dotyczących pozyskiwania środków zewnętrznych.

W listopadzie został złożony wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictw Narodowego z programu Kultura Dostępna 2017 pn. „Bliżej Kultury - bliżej Siebie”, opiewający na kwotę 52 350,00 zł., zaplanowany do realizacji w ciągu 2017 roku. Projekt wielopłaszczyznowy polegający na organizacji czterech wyjazdów do miejsc o dużym znaczeniu kulturowym i narodowym, prezentujących najwyższy poziom artystyczny, adresowany do dzieci, młodzieży osób dorosłych i niepełnosprawnych oraz seniorów, mających ograniczony dostęp do dóbr kultury z różnych przyczyn. Do chwili obecnej nie zostały jeszcze ogłoszone wyniki konkursu.

Istotnym elementem działalności GOK była również promocja ośrodka, gminy oraz organizowanych imprez, poprzez administrowanie strony internetowej www.gokpiatnica.pl oraz umieszczanie wszelkich informacji na portalu społecznościowym Facebook w celu szerszego dostępu informacji dla potencjalnych odbiorców naszych wydarzeń.

W okresie sprawozdawczym przeprowadzono 10 narad roboczych z pracownikami w siedzibie ośrodka oraz 7 kontroli wyjazdowych do podległych placówek. Dyrektor ośrodka brała udział w konferencjach, spotkaniach dotyczących Podlaskiego Pomostu Kultury oraz wraz z pracownikami w „Giełdzie pomysłów” , projektach prowadzonych przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Białymstoku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponadto sporządzano sprawozdania dokumentujące podstawową działalność placówki: sprawozdania GUS, roczne plany pracy, regulaminy, protokoły i dyplomy konkursowe, pokonkursowe wystawy prac plastycznych, okolicznościowe dekoracje, wszelkiego rodzaju zakupy do placówek dotyczące działalności kulturalnej (zakup nagród, dekoracji, materiałów biurowych, materiałów higienicznych oraz wszelkiego rodzaju wyposażenia), jak również dokonywano wszelkich czynności w związku ze sprawami pracowniczymi oraz administracją budynku.

  1. Finanse.

Stan środków na początku roku

-

00,0 zł

Zobowiązania niewymagalne ogółem

439,27 zł

Dotacje z budżetu

-

306.000,00 zł

Przychody z prowadzonej działalności:

- wynajem pomieszczeń – 4.840,00 zł

- darowizny – 4.900,00 zł

-

9.740,00 zł

Ogółem

-

315.740,00 zł

Wyszczególnienie

Wydatkowano (zł)

% posiadanych środków

  • Wynagrodzenia osobowe i narzuty na wynagrodzenia.

  • (zatrudnienie: 5 osób, 3,625 etatu (w przeliczeniu na pełne etaty), umowy zlecenia, jubileuszówki, zastępstwa oraz fundusz świadczeń socjalnych)

202.984,22

64,3

  • Koszty utrzymania (opał, energia elektryczna, gaz, opłaty telefoniczne i monitoring, badania pracownicze, podróże służbowe, środki czystości, wywóz nieczystości itp.), zakup usług pozostałych

31.810,36

10,1

  • Remonty, naprawy, przeglądy budynku (GOK, świetlice),

12.731,35

4

  • Materiały biurowe, dekoracyjne, do pracy z dziećmi, prenumerata czasopism,

  • Sprzęt i akcesoria komputerowo - multimedialne, meble, wyposażenie

19.317,94

6,1

  • Organizacja imprez kulturalnych, plenerowych, konkursów, dofinansowanie wycieczek dla dzieci i seniorów.

49.020,72

15,5

Ogółem:

315.864,59

100

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy wpływy z najmu pomieszczeń oraz darowizn (stanowiące powiększenie budżetu ośrodka w omawianym roku o ok. 3%), przeznaczył na bieżącą działalność placówki, a w szczególności na organizację imprez o charakterze kulturalnym.


Poprzedni artykuł
Rok 2017
Następny artykuł
Rok 2015