Wycieczka dla dorosłych: Toruń – Golub-Dobrzyń – Biskupin – Gniezno
16-18 października br. w ramach projektu „Podróże po kulturze – szlakiem stolic” grupa uczestników projektu, wzięł udział w dwudniowej wycieczce, podczas której odwiedziliśmy jedne z najciekawszych historycznych miejsc w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.
Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się w Golubiu-Dobrzyniu, aby zwiedzić malowniczy Zamek w Golubiu, a następnie ruszyliśmy do Torunia. Tam czekało na nas planetarium, które wprowadziło uczestników w świat astronomii, spacer po urokliwej toruńskiej starówce, wizyta w Katedrze Świętych Janów oraz wieczorne wydarzenie w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym, będące kulturalnym zwieńczeniem dnia.
Drugi dzień rozpoczęliśmy w Biskupinie, poznając historię i codzienność dawnych mieszkańców słynnej prasłowiańskiej osady. Następnie udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedziliśmy Archikatedrę Gnieźnieńską oraz jej podziemia, odkrywając najstarsze warstwy historii polskiej państwowości.
Wyjazd był okazją do wspólnego przeżywania kultury, poznawania zabytków i spędzenia czasu w inspirującej, edukacyjnej atmosferze.
Projekt „Podróże po kulturze – szlakiem stolic” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostęna.












































