Kolejny nasz projekt dofinansowany!

Tym razem dotacja pochodzi ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury "Kultura – Interwencje 2021". Celem programu jest m.in. wzmocnienie tożsamości, upamiętnienie polskiego dziedzictwa historycznego na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym oraz wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym.

„FORToMANIA” (tytuł projektu) jest cyklem wydarzeń historyczno-kulturalnych związanych z upamiętnieniem bohaterskiej obrony Łomży przed oddziałami kawalerii sowieckiej, jednej z bitew „Cudu nad Narwią” z 1920 roku.
Pierwotnie projekt zakładał przeprowadzenie:

• „Żywych lekcji historii” połączonych ze zwiedzaniem Muzeum Fortecznego,
  • rekonstrukcję bohaterskiej bitwy na terenie Fortu III,
  • utworzenie mobilnej gry terenowej,
  • organizację Pikniku Fortecznego z wystawą historycznego sprzętu wojskowego, kuchnią żołnierską, konkursami dla dzieci i dorosłych, animacjami kulturalnymi dla najmłodszych, występami artystycznymi, pokazem ratownictwa medycznego
  • zorganizowaniem akcji oddania krwi w mobilnym punkcie poboru krwi.

Z uwagi na otrzymanie mniejszej dotacji niż wnioskowana, projekt musi zostać poddany korekcie i dostosowany do obecnego budżetu.
Wnioskowana kwota dotacji: 65 600 zł, otrzymana kwota dotacji: 42 000 zł, wkład własny: 21 900 zł.

Więcej informacji podamy tuż po złożeniu aktualizacji wniosku.