"Maluję drewnem" - finał

Wystawą prac wykonanych techniką intarsji, zakończył się cykl spotkań warsztatowych pt. „Maluję drewnem” przeprowadzonych przez Pana Stanisława Chaberka w ramach inicjatywy kulturalnej autorstwa grupy nieformalnej „Chaberek i córki”. Warsztaty z młodzieżą i osobami dorosłymi przeprowadzone zostały w Świetlicy Wiejskiej w Drozdowie, Szkole Podstawowej w Olszynach oraz w naszej placówce - Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. W trakcie spotkań, uczestnicy poznali historię i tajniki intarsji, czyli techniki zdobienia przedmiotów drewnianych innymi gatunkami drewna. Ale co najważniejsze i co było celem inicjatywy, uczestnicy warsztatów w grupach i osobno, w ciszy i skupieniu pracowali nad swoimi pierwszymi „malowanymi drewnem” obrazami.

Niestety, zaplanowany finał inicjatywy czyli powarsztatowy wernisaż, spotkanie autorów oraz grupy inicjatorów projektu musiał odbyć się bez udziału publiczności. Ale co się odwlecze... .
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z wystawą online. Oprócz prac uczestników, obejrzeć można również wybrane intarsje artystyczne p. Stanisława Chaberka.

Prace warsztatowe

Iwona i Piotr Krajewscy

Grupa warsztatowa z Drozdowa

Ewelina Górska

Iwona Krajewska

Grupa warsztatowa z Olszyn

Ewelina Górska

Joanna Darmetko

Inicjatywa kulturalna „Maluję drewnem” grupy nieformalnej „Chaberek i córki” odbyła się w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy pt. „Klamra kultury” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020.

"Maluję drewnem" - finał