Menu
Urząd Gminy Piątnica

Wszystkim uczestnikom sobotniego wyjazdu do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical GREASE, przypominamy, iż spotykamy się 18.01.2020 o godz. 18:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Wyjazd godz. 18:10.

"Podróże po kulturze..." - Lubelszczyzna

Zapowiadany trzydniowy wyjazd do Lublina i okolic pn. „Spichlerz kultury, historii i sztuki”, który odbył się w dniach 20-22 września br. był już ostatnim wyjazdem w ramach projektu „Podróże po kulturze…” , ale nie ostatnim projektowym wydarzeniem. Mowa o warsztatach teatralnych z panem Tomaszem Rynkowskim aktorem Państwowego Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Na pierwsze spotkanie zapraszamy chętnych już jutro (27.09) o godz. 20:00 do naszego Ośrodka.
Zapraszamy również do obejrzenia fotogalerii ze wspomnianego bardzo udanego wyjazdu. Pierwszego dnia odwiedziliśmy miejscowość Jeruzal czyli serialowe Wilkowyje, Kozłówkę z Muzeum Zamoyskich - zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Lubelszczyźnie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Drugi dzień, to zwiedzanie Zamku Królewskiego w Lublinie wraz z Kaplicą Trójcy Świętej i XIII-wiecznej wierzy mieszkalno-obronnej oraz długi spacer po Starym Mieście. Od naszej przewodnik dowiedzieliśmy się również, że Lublin zaskakuje turystów ilością organizowanych imprez artystycznych i kulinarnych. I jakby na potwierdzenie tych słów, spacerując po Rynku Starego Miasta natrafiliśmy na Lubelskie Święto Cydru, gdzie byliśmy świadkami rozbicia 600 – litrowej beczki ze znanym i docenianym miejscowym trunkiem oraz przechadzaliśmy się między straganami Europejskiego Festiwalu Smaku z kuchnią włoską. Jeszcze tego samego dnia, a właściwie wieczoru, w Teatrze im. Juliusza Osterwy obejrzeliśmy spektakl „Kowboje”, który był odważną i szczerą próba przeniesienia „życia pokoju nauczycielskiego” z całym jego kolorytem w umowny świat dzikiego zachodu.

Tuż po spektaklu, udaliśmy się na widowiskowy pokaz multimedialnej fontanny na placu Litewskim. Tą atrakcję zaproponowała nam nasza przewodnik po Lublinie p. Beata Jawor, za co jej bardzo dziękujemy.
Ostatniego dnia poznaliśmy straszliwą historię tzw. Majdanka - niemieckiego obozu koncentracyjnego, a dla kontrastu przemieściliśmy się do Kazimierza Dolnego nad Wisłą by poznać jego urokliwe miejsca oraz poczuć jego unikalny, artystyczny klimat.
Tak oto, opisany w wielkim skrócie przebiegł ostatni projektowy wyjazd pn. „Spichlerz kultury, historii i sztuki”.
Chcemy podziękować uczestnikom wycieczki za dyscyplinę i wytrwałość w przemierzaniu dziesiątków kilometrów oraz za niespodziankę jaką nam sprawili (niespodzianka do obejrzenia również w fotogalerii).


GALERIA

Powrót do strony głównej

© 2020 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies