Menu
Urząd Gminy Piątnica

Wszystkim uczestnikom sobotniego wyjazdu do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical GREASE, przypominamy, iż spotykamy się 18.01.2020 o godz. 18:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Wyjazd godz. 18:10.

"Tam, gdzie wschodzi kultura"

W miniony piątek (24.05.2019) odbył się pierwszy z trzech tematycznych wyjazdów w ramach realizowanego projektu pn. „Podróże po kulturze – historia, tradycja, sztuka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Kultura Dostępna 2019.
W trakcie pierwszego wyjazdu, który nosił tytuł „Tam, gdzie wschodzi kultura”, wraz jego z uczestnikami odwiedziliśmy Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie, gdzie oprócz samego zwiedzania, uczestniczyliśmy w warsztatach zielarskich.
W drodze do Białegostoku, na chwilę zatrzymaliśmy się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, by pobrać z bijącego tu źródełka owianą legendą „cudowną wodę”.
W Białymstoku czekały na nas jeszcze dwie atrakcje. Jedną z nich był „Spacer w przeszłość - konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Pałacu Branickich w Białymstoku”. Poznaliśmy zakamarki piwnic pałacowych, reprezentacyjne pomieszczenia Pałacu Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB.
Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Obejrzeliśmy przezabawną sztukę Samuela Jokica w reżyserii Marka Gierszała pt. „Kogut w rosole” opowiadającą o … ludziach walczących o swe miejsce w coraz bardziej zwariowanym świecie.

Wyjazd adresowany był do osób dorosłych i seniorów oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie.
A już w najbliższy piątek (31.05.2019), odbędzie się kolejny projektowy wyjazd pt. „X muza”. Tym razem zabieramy dzieci i młodzież naszej gminy na trzydniową wycieczkę po kulturalnych atrakcjach Łodzi i okolic.


GALERIA

Powrót do strony głównej

© 2020 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies