Menu
Urząd Gminy Piątnica

Zaproszenie do „Podróży”

Jak już wspominaliśmy, w tym roku również otrzymaliśmy dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Dostępna 2019” na realizację autorskiego projektu pn. „Podróże po kulturze – historia, tradycja, sztuka”. Dzięki temu możemy zaprosić, co właśnie czynimy, dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów z naszej gminy do udziału w tym projekcie.
Tak w wielkim skrócie, nasze działania dotyczące realizacji projektu podzieliliśmy na 3 etapy. Pierwszy (nad którym obecnie pracujemy) to dopięcie trzech wyjazdów tematycznych (w tym dwóch trzydniowych). Drugi - to przeprowadzenie warsztatów artystycznych dla dorosłych. Trzeci - organizacja finałowego spotkania podsumowującego wszystkie działania projektowe.

I tak, w kolejności.

Tam, gdzie wschodzi kultura” - to tytuł pierwszego etapu naszych podróży, który zakłada skorzystanie z części oferty kulturalnej jaką proponuje stolica naszego województwa – Białystok.
Poznamy historię Pałacu Branickich, weźmiemy udział w warsztatach artystycznych w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie oraz obejrzymy spektakl teatralny w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.
Wyjazd (24 maja 2019 r.) adresowany jest do osób dorosłych i seniorów oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie (naszego Partnera w projekcie)

X muza” - to trzydniowa (31.05 – 2.06) wizyta w Łodzi. Program wyjazdu jest bardzo napięty i obejmuje wizyty w najważniejszych i najpopularniejszych ośrodkach kulturalno-artystycznych oraz edukacyjnych takich jak:
Planetarium EC1
Centrum Nauki i Techniki EC1
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne
Muzeum Kinematografii (obowiązkowy punkt pobytu w najbardziej filmowym mieście w Polsce)
Teatr Powszechny w Łodzi.
Nie zabraknie również spaceru z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach miasta. Pospacerujemy również alejkami przepięknych ogrodów Zespołu Pałacowo – Ogrodowego w Nieborowie, a także zwiedzimy Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzyce.
Wyjazd adresowany jest do starszych dzieci i młodzieży m.in. z kół zainteresowań GOK w Piątnicy, laureatów konkursów organizowanych przez nasz Ośrodek oraz podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD.

Spichlerz kultury, historii i sztuki” - pod takim hasłem przebiegał będzie ostatni wyjazd, który planujemy zrealizować w sierpniu lub wrześniu br. Tym razem obierzemy kierunek na Lublin i jego okolice. Jest to również trzydniowy wyjazd, adresowany do starszej młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.
By zwiedzić wszystkie atrakcje Lublina i okolic trzy dni to zdecydowanie za mało, więc do programu wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze miejsca pod względem historycznym i artystyczno-kulturalnym:
Pałac w Kozłówce - obecnie siedziba Muzeum Zamoyskich
Teatr Muzyczny w Lublinie
Zamek Lubelski
Stare Miasto Lublin
Państwowe Muzeum na Majdanku
Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierz Dolny nad Wisłą wraz z Zespołem Zamkowym.

Nie są to jednak wszystkie atrakcje jakie zaznaczyliśmy na mapie naszych wojaży. Dorosłych uczestników naszego projektu, zabierzemy jeszcze w jedną pasjonującą podróż.
Mamy tu na myśli eskapadę po fascynującym świecie teatru. W ramach zaplanowanych warsztatów teatralnych, które poprowadzi zawodowy aktor, powstanie adaptacja pewnej sztuki. Jakiej? Jeszcze do końca nie wiemy, ale wiemy, że jej premierowy pokaz odbędzie się podczas grudniowego spotkania podsumowującego wszystkie działania projektowe.

Zapraszamy więc serdecznie do udziału w projekcie wszystkich chętnych, (liczbę miejsc mamy ograniczoną) którzy oprócz chęci zapoznania się z ofertą znaczących instytucji kulturalnych i edukacujnych, nie boją się sprostać stawianym wyzwaniom artystycznym.

PLIKI DO POBRANIA

Powrót do strony głównej

© 2020 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies