"Oni tu żyli..." - finał

4 listopada br. (niedziela) w gościnnej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie, odbył się finał projektu pn. „Oni tu żyli, my tu jesteśmy – nie zapominamy” zrealizowanego przez Świetlicę Wiejską w Drozdowie oraz nasz Ośrodek, w ramach konkursu „Lokalne projekty kulturalne” zorganizowanego przez Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku z programu Pomost dla Niepodległej.
Wydarzenie to, było podsumowaniem wszystkich realizowanych działań projektowych, o których na bieżąco informowaliśmy na naszej stronie internetowej oraz naszym profilu facebookowym.
Dwuipółgodzinny program obfitował w występy artystyczne uczestników projektu oraz gości zaproszonych: tegorocznych laureatów Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki, Zespołu Seniorów Piątniczanie oraz grupy akordeonowej ART of Trio.
Zaprezentowane zostały efekty prac warsztatowych, w czasie których powstawały zdobienia na koszulkach oraz karty okolicznościowe związane z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości.
Ciekawym elementem programu, była gawęda historyczna p. Stanisławy Chyl pn. „Lutosławscy dla Niepodległej” z pokazem zbioru historycznych fotografii rodziny Lutosławskich.
W finale finału, wszyscy uczestnicy projektu oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, które wspierały nasze działania, otrzymali z rąk Wójta Gminy Piątnica pamiątkowe podziękowania.