Menu
Urząd Gminy Piątnica

Podlaska Oktawa Kultur - Zaproszenie

Zapraszamy na XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru pt. „Podlaska Oktawa Kultur”, która od 12 lat odbywa się w Białymstoku oraz kilkunastu miejscowościach naszego województwa. W tym roku, po raz pierwszy w swej historii „Oktawa” zawita do Piątnicy! Będzie to niezwykłe, taneczno-wokalne wydarzenie artystyczne, w którym wystąpią polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne:

„WODA na Młyn” – Polska
Asociata Ansamblul Folkcloric Junii „Junii Braşovului” - Rumunia
Liaudies Šokių Kolektyvas „Siaustinis” - Litwa
"Projekt Artystyczny MEANDRY" - Polska (gościnnie)

26 lipca 2019 r. / godz. 18:00 Gminna Hala Sportowa w Piątnicy, ul. Szkolna 31

Informacje o zespołach.

ASOCIATA ANSAMBLUL FOLKCLORIC JUNII „JUNII BRAŞOVULUI” (Rumunia)
Zespół pieśni i tańca powstały w 1972 r., prezentuje kulturę rumuńską. Poprzez swoje koncerty pragnie odtwarzać atmosferę kultury wsi, jest kontynuatorem zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W świecie rumuńskiej wsi poezja, pieśni, muzyka, taniec są zakorzenione mocno, tworząc nierozerwalne więzi. Zespół pragnie być strażnikiem i kontynuatorem tych wartości.


LIAUDIES ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „SIAUSTINIS” (Littwa)
Zespół taneczny istniejący od 16 lat. Członkami są młodzi ludzie w wieku 16–22 lat. Zespół jest dumny, że reprezentuje kulturę Litwy podczas swoich koncertów. W tym roku Siaustinis został nominowany do prestiżowej nagrody Golden Bird, która jest najwyższym litewskim wyróżnieniem artystycznym. W swoim repertuarze ma kompozycje taneczne oparte na rodzimym folklorze.

WODA NA MŁYN (Polska)
Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów, byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z polskich tradycji, Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i jazzowej bazującej na muzyce ludowej i szlacheckiej. Woda na Młyn to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go jako środek artystycznego wyrazu

Projekt Artystyczny Meandry (Polska) - gościnnie

Projekt Artystyczny Meandry powstał w Łomży w marcu 2014 roku z inicjatywy pasjonatów folkloru, których misją jest kultywowanie i ochrona przed zapomnieniem różnych elementów tradycji i kultury ludowej. Szczególnie bliskie są im inspiracje wypływające z terenów Kurpiowszczyzny, Mazowsza i Podlasia. Jako podstawowy cel Meandry obrały sobie przełamywanie stereotypu folkloru jako czegoś przestarzałego, niemodnego i na wyeksponowaniu tych elementów, które mogą służyć za inspirację do tworzenia atrakcyjnych dla współczesnego odbiorcy kompozycji tanecznych oraz nowoczesnych przedmiotów z elementami ludowymi.

http://www.meandry.lomza.pl/home

Wstęp wolny! Zapraszamy!

ORGANIZATOR WYDARZENIA - GMINNY OŚRODEK KULTURY W PIĄTNICY

PATRONAT HONOROWY WYDARZENIA - WÓJT GMINY PIĄTNICA

Więcej o festiwalu: http://www.oktawa.woak.bialystok.pl/Default.aspx?pid=73&aiid=3173


GALERIA

Powrót do strony głównej

© 2020 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies