Menu
Urząd Gminy Piątnica

FERIADA 2020 – tydzień II

Drugi tydzień naszej FERIADY to częste wyjazdy. W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, oprócz obejrzenia pouczającego spektaklu o przygodach „Królika Edwarda”, mieliśmy okazję poznać niezwykłe miejsce teatru jakim jest - Pracownia plastyczna. Tam przyjrzeliśmy się dokładnie w jaki sposób powstają lalki, które w rękach aktorów ożywiają na scenie, wzruszają i rozśmieszają. Ale to nie wszystko. Pod opieką Pani Beaty Antoniuk – aktorki teatru, odegraliśmy scenkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Brudas”. Sami na własnej skórze przekonaliśmy się jak wielką sztuką jest przekonać widzów że, „ja” na scenie, to wcale nie ja.
W drugim tygodniu Feriady również byliśmy na lodowisku i w kinie. Tym razem w Łomży. W Kinie Millenium obejrzeliśmy najnowszą animację Studia Filmowego Blue Sky Studios pt. „Tajni i fajni”. Polecamy! Byliśmy również w łomżyńskim Muzeum Północno-Mazowieckim. Tam zapoznaliśmy się ze wszystkimi wystawami, które na dzień dzisiejszy muzeum udostępnia. Jest co podziwiać.
Uwaga! Odbyliśmy również „wycieczkę po wszechświecie”! Taką atrakcję zapewniła Pani Iwona Tyszka, właścicielka Planetarium Red Planet. W mobilnym planetarium, które zainstalowane zostało w sali naszego Ośrodka, obejrzeliśmy projekcję na temat zachodzących zjawisk w astrofizyce, astronomii sferycznej i kosmologii - trudne pojęcia, ale film świetny!
Na zajęciach plastycznych, prowadzonych przez Panią Marzenę Połomską, wykonywaliśmy „łapacze snów” - amulety niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej. Malowaliśmy równiesz ekologiczne torby bawełniane, które z pewnośćią wykorzystamy podczas codziennych zakupów.
W ostatni dzień FERIADY 2020 udaliśmy się do Drozdowa, a ściślej do Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie, by poznać historię dworu i rodu Lutosławskich. Muzeum nie było jednak ostatnim punktem wyjazdu. Podsumowanie i zakończenie naszych dwutygodniowych spotkań odbyło się w Ranczu u Państwa Kozikowskich, którzy przygotowali nam nie lada niespodziankę! Dziękujemy!

W imieniu swoim oraz ponad 50 uczestników biorących udział w tegorocznej FERIADZIE, chcemy podziękować za pomoc w jej organizacji, przychylność i bezinteresowność:

  • Wójtowi Gminy Piątnica Panu Arturowi Wierzbowskiemu oraz Dyrekcji Centrum Usług Samorządowych Pani Agnieszce Filipkowskiej za zorganizowanie bezpłatnego przewozu i udostępnienie Gminnej Hali Sportowej

  • Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Piątnica za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć kulinarnych

  • Pani Iwonie Tyszce – Planetarium RED PLANET za pokazy filmowe

  • Państwu Jolancie i Henrykowi Kozikowskim, właścicielom „Racza w Drozdowie” za zaproszenie i pyszny obiad

  • Panu Andrzejowi Grądzkiemu za przychylność i coroczną pomoc przy organizacji imprez rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za wspólne dwa tygodnie! Kolejna FERIADA już za niecały rok!


GALERIA

Powrót do strony głównej

© 2020 gokpiatnica.pl / Polityka prywatności i Cookies