Klamra Kultury 2 – wyniki konkursu

Prezentujemy Państwu ustalenia komisji konkursowej, która obradowała nad wynikami konkursu pn. „Klamra kultury 2” na dofinansowanie inicjatyw lokalnych.

Z terenu gminy Piątnica w ramach konkursu wpłynęły cztery inicjatywy.

Niestety wniosek grupy nieformalnej „RAGINISKI” został odrzucony na etapie oceny formalnej.

Pozostałe trzy inicjatywy zostały zakwalifikowane do realizacji z następującymi dofinansowaniami:

Nazwa wnioskodawcy

Nazwa inicjatywy

Kwota dofinansowania

Koło Gospodyń Wiejskich Poniat

„Wojaże kulturalne – powrót do przeszłości

Grupa nieformalna „M.R.O.Z.K.I i teściowa

„Pożegnanie Wakacji z Pupilem”

Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzyjałowie

„Potańcówka jak za dawnych lat”

5000,00 zł

Wszystkim beneficjentom konkursu gratulujemy i zapraszamy Państwa na spotkanie organizacyjne, podczas którego nastąpi podpisanie umów o współpracę oraz ustalone zostaną szczegóły organizacyjne dotyczące realizacji i rozliczenia inicjatyw.

Na spotkanie zapraszamy we wtorek (28.06.2022 r.) o godz. 17:30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy.

Przedstawiamy Państwu ktrótkie opisy inicjatyw, które otrzymały dofinansowanie:

Wojaże kulturalne – powrót do przeszłości” - inicjatywa złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Poniacie.

Działanie w partnerstwie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Górek Sypniewo zakłada realizację wyjazdu dla członków obu Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców Poniatu oraz Górek-Sypniewo do Tykocina oraz Korycina.

Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzą miejsca związane z historią i kulturą żydowską oraz Ziołowy Zakątek, czyli miejsce kultywujące zielarskie tradycję Podlasia.

„Pożegnanie Wakacji z Pupilem” - inicjatywa złożona przez grupę nieformalną M.R.O.Z.K.I i teściowa.

Autorska inicjatywa mieszkańców Piątnicy Włościańskiej mająca na celu promowanie i kreowanie właściwego stosunku do zwierząt oraz właściwych postaw związanych z ochroną przyrody i środowiska.

Inicjatorzy zorganizują wydarzenie plenerowe, podczas którego zaplanowane są liczne prelekcje wielu specjalistów nt. opieki nad zwierzętami domowymi oraz zachowania wobec dzikich zwierząt. Ponadto podczas wydarzenia zaplanowanych jest wiele atrakcji takich jak: przejażdżki konne, spacery z alpakami, animacje dla dzieci, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji.

„Potańcówka jak za dawnych lat” - inicjatywa złożona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzyjałowie.

Inicjatorzy pragną przywołać ducha dawnych potańcówek organizowanych podczas wiejskich odpustów poprzez organizację takiego wydarzenia dla mieszkańców Dobrzyjałowa i okolic.

W ramach wydarzenia nie tylko zaplanowana jest potańcówka przy muzyce z dawnych lat granej na żywo, ale także przewidzianych jest sporo działań towarzyszących takich jak: konkursy na własnoręcznie wykonane napitki, przekąski i desery oraz gry i zabawy dla dzieci wspólnie z animatorami, a także wiele innych atrakcji.