Meandrowe hulanki w szkolach

Uczestnicy spotkania edukacyjnego uczniów Szkoły Podstawowej w Drozdowie z członkami Projektu Artystycznego Meandry.

We wtorek (14.06.2022 r.) na nasze zaproszenie do dwóch szkół z terenu gminy Piątnica przybył Projekt Artystyczny Meandry, który wprowadził uczniów Szkoły Podstawowej w Drozdowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy w świat pięknych strojów i tańców regionalnych.

Dzieci i młodzież mogła spróbować swoich sił w tańcach i zabawach tanecznych pochodzących z regionu Kurpi Zielonych i Podlasia oraz poznać, a wręcz dotknąć lub przymierzyć elementy strojów pochodzących z tych regionów.

Był „Konik”, „Kozak” i wiele innych zabaw, które wprowadziły młodzież w piękny świat folkloru, a co najważniejsze było dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

Meandrowe hulanki w szkolach