Klamra kultury - podsumowanie

Od marca br. do końca listopada realizowaliśmy dwuetapowy projekt pn. „Klamra kultury” w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020”.

Podczas I etapu przeprowadzone zostały badania oczekiwań i potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Piątnica za pomocą spotkań diagnostycznych oraz ankiet, w wyniku których powstał „Raport z diagnozy lokalnej” (http://gokpiatnica.pl/artykuly/2253-raport-z-diagnozy-lokalnej). Dodatkowo mieszkańcy gminy mieli możliwość złożenia wniosków do Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy o dofinansowanie realizacji ich autorskich pomysłów kulturalnych.

W trakcie II etapu projektu zrealizowanych zostało pięć inicjatyw:

• „Kino na murawie” - działanie polegało na organizacji kina plenerowego wraz z forum dyskusyjnym w miejscowości Górki Sypniewo,

• „Dobrzyjałowo - wczoraj i dziś” - działania w ramach inicjatywy polegały na organizacji wystawy starych i nowych fotografii związanych z Dobrzyjałowem, podczas której odbył się również pokaz kulinarny potraw regionalnych,

• „Krucha jesień” - w ramach inicjatywy odbył się cykl warsztatów ceramicznych inspirowanych jesiennymi motywami, które zakończone zostały wystawą prac uczestników oraz koncertem lokalnego artysty,

• „Maluję drewnem” - podczas mini projektu zrealizowany został cykl warsztatów mało znanej techniki zdobniczej – intarsji, zakończonych wernisażem prac warsztatowych oraz twórczości pana Stanisława Chaberka,

• „Damsko – męska rzecz” - w ramach inicjatywy zrealizowany został cykl warsztatów teatralnych. W wyniku spotkań powstał spektakl, który został nagrany i jego premiera odbyła się na stronie internetowej GOK Piątnica.

Działania odbywające się w ramach projektu pn. „Klamra kultury” zrealizowane były z programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020”. Całkowity koszt projektu wyniósł 33 061.00 zł z czego dofinansowanie ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury wyniosło 30000.00 zł, a wkład własny Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy wyniósł 3 061.00 zł.

Poniżej materiał wideo z przebiegu projektu.