W związku z panującym zagrożeniem wirusem SARS CoV-2 oraz wytycznymi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w celu załatwienia sprawy zaleca się kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami GOK Piątnica i uzgodnienia dalszego sposobu postępowania.

Z uwagi na obostrzenia dotyczące zasad funkcjonowania instytucji kultury,
odwołane zostają wszystkie imprezy i wydarzenia artystyczne z udziałem publiczności.

Ruszył II etap "Klamry kultury"

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy realizuje II etapu projektu pn. „Klamra Kultury”, w ramach którego wspieramy finansowo i merytorycznie lokalne grupy nieformalne przy realizacji ich autorskich inicjatyw odbywających się na terenie całej Gminy Piątnica.
W miniony weekend zrealizowane były pierwsze dwie inicjatywy.

Grupa nieformalna pn. „Nasze Górki” w Górkach Sypniewo zamieniła byłe szkolne boisko w prawdziwą salę kinową „pod gwiazdami”. Na wygodnych leżakach z popcornem w ręku widzowie obejrzeli film pt. „Łowcy przygód – Stąd do Oblivio”. Seans filmowy poprzedzony został krótkim wykładem on-line p. Marcina Skorka - filmoznawcy i edukatora filmowo-medialnego.

W Dobrzyjałowie z kolei, w minioną niedzielę, grupa nieformalna „Dobrzyjałowiacy” zorganizowała bardzo ciekawą wystawę starych zdjęć ukazujących życie mieszkańców Dobrzyjałowa na przełomie dekad. Na uwagę zasługuję fakt, że fotografie pochodziły z prywatnych zbiorów mieszkańców. Organizatorzy zapewnili swoim gościom również wiele innych atrakcji m.in. przy dźwiękach muzyki wykonywanej na żywo, został przeprowadzony pokaz kulinarny z degustacją staropolskich potraw popularnych niegdyś na tych terenach. Upust swojej energii mogli dać najmłodsi mieszkańcy Dobrzyjałowa i okolic, w czasie przeprowadzanych przez animatorów zabaw, gier i konkursów.

Ruszył II etap "Klamry kultury"

18-421 Piątnica Poduchowna
Województwo podlaskie