Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy

W związku z panującym zagrożeniem wirusem SARC CoV-2 oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w celu załatwienia sprawy zaleca się kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami GOK Piątnica i uzgodnienia dalszego sposobu postępowania.


Z uwagi na obostrzenia dotyczące zasad funkcjonowania instytucji kultury, odwołane zostają wszystkie imprezy i wydarzenia artystyczne z udziałem publiczności.

Nowe konkursy!

Nowe konkursy!

Z uwagi na przypadającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, niektóre nasze tegoroczne działania kulturalne mają wyjątkowy charakter.
Dotyczy to między innymi zbliżającego się Nadnarwiańskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Konkursu Plastycznego. W tym roku oba konkursy występują pod wspólnym tytułem „Rozmaitości folkowo-patriotyczne” i wpisane są w projekt, który jak wspominaliśmy uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska

W stosunku do poprzednich edycki konkursów, regulamin konkursu plastycznego nie uległ zmianie, za to w konkursie piosenki zmiany są, i to znaczne. Dwie najważniejsze to: wskazana tematyka piosenek (zgodnie z nazwą projektu) oraz ich zdwojona ilość wykonywana przez jednego uczestnika.
Ta ostatnia dotyczy tylko kategorii III i IV, natomiast uczestnicy z kategorii I-II zaprezentują tylko jedną piosenkę (do wyboru tematyka folkowa lub patriotyczna).
Jest jeszcze zmiana podyktowana prośbami opiekunów uczestników konkursu, chodzi o przesłuchania konkursowe poszczególnych kategorii, które w tej edycji będą rozpoczynać się o ustalonych godzinach. (Jeśli to usprawni przebieg przesłuchań, na pewno zastosujemy ją również w następnych edycjach)
I jeszcze jedna nowość. Zgłoszenia na konkurs piosenki przyjmujemy tylko osobiście lub pocztą. Jest to podyktowane zastosowaniem zapisów RODO, gdzie jako organizator jesteśmy zobligowani do posiadania podpisanych przez rodziców lub opiekunów prawnych zgód i oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz udostępniania wizerunku dziecka – uczestnika konkursu.
Taki sam pakiet dokumentów wymagający popisania przez rodziców lub opiekunów prawnych jest również przy konkursie plastycznym.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu piosenki upływa 17 października. Przesłuchania konkursowe odbędą się 25 października, rozpoczynamy o godz. 11:00.

Na prace plastyczne czekamy do 19 października.

Dodamy jeszcze, że wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych zwycięzcom obu konkursów,
nastąpi 9 listopada w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy, podczas finałowego koncertu zamykającego działania projektowe, w którym na scenie wystąpią laureaci konkursu piosenki oraz zespół REDLIN! Będzie również zainstalowana pokonkursowa wystawa prac plastycznych.

Więcej informacji na temat przebiegu konkursów znaleźć można w regulaminach (do pobrania poniżej)

Gorąco zapraszamy!


Nowe konkursy!

PLIKI DO POBRANIA


Powrót do Strony Głównej

Gminny Ośrodek Kultury w Piątnicy

ul. Szkolna 25
18-421 Piątnica Poduchowna
Województwo podlaskie
tel. 86 216 44 34
kom. +48 699 835 193

© 2021 gokpiatnica.pl